774-404-404
Polski
Polski Czeski Angielski

PX-TVIP2036AS-P

Podsumowanie
Przetwornik 1/2.8" SONY IMX222 2Mpx
Rozdzielczość 1920 x 1080 / 25kl/s
Obiektyw 2.8-12mm
Oświetlacz 48 diod ø5 IR LED (zasięg 50m)
Technologie AWB, AGC, MIR, 2D/3D DNR, WDR, ROI, Defog, tryb korytarzowy
System e-PTZ, detekcja ruchu, strefy prywatności
Sieć 10/100M Base-T PoE 802.3af
Inne Zgodność ze standardem ONVIF
Klasa szczelności IP66
Mechaniczny filtr podczerwieni ICR
Dwukierunkowe audio
Wyjście wideo BNC
Wejścia i wyjścia alarmowe
Obsługa kart microSD max. 64GB
Interfejs RS-485
Opis produktu
Specyfikacja techniczna
Do pobrania
Zadaj pytanie

Profesjonalna kamera IP

Kamera megapikselowa PX-TVIP2036AS-P to wszechstronne urządzenie obserwacyjne, które stanowi podstawowy element instalacji wizyjnych stosowanych w monitoringu przemysłowym. Kamera należy do nowoczesnej serii kamer IPOX PRO, które umożliwiają prowadzenie dokładnej obserwacji z wykorzystaniem najnowszych systemów, czy funkcji. Wysoka jakoś obrazu, jego pełna czytelność i odwzorowanie oraz możliwość umiejętnego przystosowania funkcjonalności do specyfiki docelowego miejsca instalacji stanowią wizytówkę kamer marki IPOX i gwarantują dużą efektywność i niezawodność w funkcjonowaniu monitoringu CCTV.

Czytelny, przejrzysty i szczegółowy obraz

Zastosowanie w kamerze wydajnego przetwornika obrazu Sony IMX222 CMOS zapewnia rejestrację szczegółowych nagrań w maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Gwarantuje to archiwizację ostrego, wyraźnego obrazu z zachowaniem wysokiego poziomu płynności animacji i czytelności w każdym szczególe. Prezentowana kamera IPOX zaprojektowana została do prowadzenia monitoringu w zmiennych warunkach obserwacji. Cecha ta wymaga od kamery zastosowania szeregu technologii zapewniających niewrażliwość i aktywną adaptację kamery do niejednorodnego środowiska monitoringu. Kamera tubowa PXTVIP2036AS-P wyposażona została w szereg funkcji, ktore pozytywnie wpływają na poprawę obrazu i korektę wyświetlania. W skład tych funkcji wchodzą m.in. system redukcji szumów DNR, funkcja szerokiego zakresu dynamiki WDR, inteligentny system przeciwmgielny oraz system ROI, który daje możliwość obserwacji wybranych stref w lepszej jakości.

Monitoring przez całą dobę

Zaletą kamery tubowej TVIP2036AS-P jest jej wbudowany oświetlacz podczerwieni o efektywnym zasięgu pracy wynoszącym aż 50 metrów. Zainstalowany w urządzeniu system 48 mocnych diod LED generuje silną wiązkę światła podczerwonego doświetlającą obszar monitoringu w porze nocnej. Mocny promiennik światła IR zapewni rejestrację jasnego i czytelnego obrazu z uwzględnieniem obiektów zlokalizowanych nawet na dużych odległościach. Dodatkowo, wykorzystanie technologii emisji światła podczerwonego zapewni również pełną dyskrecję obserwacji nie wymagającej istnienia widzialnych źródeł światła białego.

Automatyzację funkcjonowania oświetlacza IR zapewnia inteligentny czujnik zmierzchowy zlokalizowany przy obiektywie kamery. Światłoczuły sensor steruje pracą promiennika podczerwieni i w zależności od poziomu oświetlenia w ochranianym miejscu urządzenie załącza lub dezaktywuje oświetlacz. Dodatkowe zabezpieczenie efektywności obserwacji prowadzonej w dzień i w nocy stanowi także mechaniczny filtr podczerwieni. Właściwości filtra ICR pozwalają na płynną regulację całkowitej wartości światła docierającego na przetwornik kamery i uzyskiwanie nagrań wideo w naturalnych kolorach i optymalnym poziomie oświetlenia. Dzięki kamerze z wbudowanym oświetlaczem IR możliwa jest bezobsługowa obserwacja ochranianych obiektów przez całą dobę. Dodatkowo niezawodna kamera megapikselowa PX-TVIP2036AS-P wyposażona została w szereg funkcji zarządzania oświetlaczem. Możliwości włączenia/wyłączenia oświetlacza w trybie nocnym, zapewnia urządzeniowi jeszcze lepsze dostosowanie się do warunków pracy.

Łatwa adaptacja do środowiska obserwacji

Profesjonalne systemy monitoringu wizyjnego to instalacje zabezpieczeń w maksymalnie możliwym stopniu dostosowane do charakterystyki przestrzennej ochranianych obiektów. Możliwość prowadzenia dokładnej obserwacji miejsc o zróżnicowanej specyfice i odrębnych priorytetach bezpieczeństwa możliwa jest przy zastosowaniu kamery z odpowiednio skalibrowanym obiektywem. Kamera PX-TVIP2036AS-P wyposażona została w regulowany obiektyw o szerokim zakresie wartości ogniskowej wynoszącej od 2.8 do 12mm. Swobodna manipulacja sposobem rejestrowania obrazu gwarantuje bezproblemowe funkcjonowanie kamery w zróżnicowanym środowisku obserwacji i skuteczne przechwytywanie nagrań z monitoringu. Dodatkowo dostępność wbudowanego slotu pozwoli na instalację karty pamięci microSD o pojemności 64GB. Taki sposób zapisu plików skutecznie dopełni system archiwizacji na rejestratorze i stanowić będzie doskonałe awaryjne źródło przechowywania danych.

Detekcja ruchu.

Maski prywatności.

Sprawdzone systemy zabezpieczeń

Kamera z oświetlaczem podczerwieni IPOX PX-TVIP2036AS-P umożliwia wytworzenie w pełni spersonalizowanego stanowiska monitoringu z uwzględnieniem indywidualnych priorytetów bezpieczeństwa ochranianego miejsca. Przy wykorzystaniu szerokiej funkcjonalności inteligentnego systemu wykrywania ruchu i skutecznych stref prywatności realne jest umiejętne skategoryzowanie całości fragmentów obserwowanego obszaru według indywidualnego stopienia preferowanych zabezpieczeń. W ramach tych dwóch systemów Administrator otrzymuje możliwość swobodnego określenia położenia stref alarmowych objętych dodatkową ochroną detekcji ruchu oraz fragmentów obszarów wyłączonych z procesu rejestracji.

Dodatkowe cechy kamery sieciowej IPOX

Kamera tubowa IPOX zaprojektowana została do pracy w ramach profesjonalnych systemów monitoringu, czego potwierdzeniem jest zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, które okazują się bardzo przydatne w procesie montażu, instalacji i konfiguracji kamery. Wykorzystanie technologii Power over Ethernet umożliwia szybką i nieskomplikowaną instalację kamery przy zastosowaniu jednego przewodu ethernetowego, standard ONVIF pozwala na współpracę kamery z urządzeniami innych producentów, a możliwość zainstalowania karty SD usprawni archiwizowanie nagrań. Zastosowanie praktycznego uchwytu 3D i dużej nośności pozwala na solidne i bezpieczne ulokowanie kamery nawet w trudno dostępnym miejscu. Duża niewrażliwość na wpływ niekorzystnych warunków środowiskowych zapewnia skuteczną pracę o każdej porze roku. Dodatkowo wyprowadzone złącza alarmoweaudio oraz wyjście serwisowe wideo sprawiają, że kamera sieciowa PX-TVIP2036AS-P stanowić będzie niezastąpiony element każdego systemu telewizji przemysłowej.

Slot na kartę pamięci.

Uchwyt 3D.

Złącza.

Akcesoria.

Główne
Przetwornik 1/2.8" 2MP Sony IMX222 CMOS
Rozdzielczość 2Mpx, 1920 x 1080 pikseli
Czułość 0lux (IR LED ON)
Obiektyw 2.8~12mm
Oświetlacz 48 diody ø5 IR LED (zasięg 50m)
Elektroniczna migawka 1/25s ~ 1/100000s
Stosunek sygnału do szumu >50dB (AGC OFF)
Obraz
Kompresja wideo H.264 / MJPEG
Prędkość i rozdzielczość przetwarzania

25 kl/s dla 1920x1080 (2Mpx)

25 kl/s dla 1280x720 (720p)

25 kl/s dla 704x576 (D1)

25 kl/s dla 352x288 (CIF)

Strumienie

transmisja strumienia głównego: 2Mpx / 720p (25kl/s)

transmisja strumienia pomocniczego: D1 / CIF (25kl/s)

Bitrate 128K ~ 8192Kbps
Ustawienia AWB, AGC, MIR, 2D/3D DNR, WDR, ROI, Defog, tryb korytarzowy
Dzień / Noc ICR
Kompresja audio G.711A
Złącza
Ethernet 10/100 Base-T PoE 802.3af
Audio 1x wejście (jack 3.5), 1x wyjście (jack 3.5), dwukierunkowy tor
Wideo 1x CVBS / 1 V p-p, BNC, 75Ω
Alarm 1x wejście, 1x wyjście
RS485 Tak
Gniazdo pamięci microSD/ microSDHC/ microSDXC do 64GB - zapis zdjęć z zdarzeń alarmowych (detekcja ruchu, wejścia alarmowe)
Funkcje
Wsparcie dla protokołów Onvif, GB-T/28181-2011
Obsługiwane protokoły

TCP/IP, UDP, DHCP, NTP, RTSP, PPPoE, DDNS, SMTP, FTP, UPNP

Zdalne sterowanie CMS (NVMS), www (IE), urządzenia mobilne iOS; Android (IPOX PRO)
Menu W języku polskim

Użytkownicy online

Max. 4

Zmiana trybu pracy

PAL/NTSC, 50/60Hz
Filtrowanie adresów IP, MAC
Powiadomienia Zmiana adresu IP, wykrywanie ruchu, alarm
Czas podtrzymania alarmu 5~120 sekund
Systemy Detekcja ruchu, strefy prywatności, e-PTZ, regulacja czasu ekspozycji
Strefy prywatności

4 strefy (kolor czarny)

ROI 8 obszarów, 10 poziomów
Klasa szczelności IP66
Pozostałe
Zasilanie DC 12V lub PoE 48V (802.3af)
Pobór mocy 4.8W / 8.2W z włączonym IR
Wilgotność 10 ~ 90% (bez kondensacji)
Temperatura pracy -40°C ~ 50°C
Waga 1000g
Wymiary Ø109 x 284mm
Gwarancja 36 miesięcy
Nazwa pliku Opis  
instrukcja_obslugi_kamer_ipox_pro_v1.2.pdf Instrukcja
skrocona_instrukcja_ipox_pro_v1.3.pdf Skrócona instrukcja
karta_px_tvip2036as_p.pdf Karta katalogowa
deklaracja_ce_px_tvip2036as_p.pdf Certyfikat

Prześlij pytanie dotyczące produktu


Produkty współpracujące